A testbeszéd; tulajdonképpen testünk ”beszéde”; tekintetünk arcjátékunk, gesztikulálásunk, testtartásunk, légzésünk, mozgásunk, távolságtartásunk irányítása érzelmeink kifejezésére.
A kisgyerekek intenzív érzelmi megnyilvánulásaikat jól láthatóan képesek kifejezni testük beszédével. A koragyermekkori elsődleges érzelmek /öröm, harag, izgalom, félelem, kíváncsiság, dac, fájdalom/ egyre erősebbek lesznek. Képessé válik egy kisgyerek új ismereteket, tapasztalatokat szerezni, felfedezni az őt körülvevő világot, egyre jobban érvényesíteni önállósági törekvéseit és testbeszédével ezt egyértelműen, gyakran a felnőtt számára eltúlzottan tudomásunkra hozni!
Ennek a hatásos és egyértelmű kommunikációs csatornának az ”alkalmazása” a kicsiknél még őszinte, elemi erővel nyilvánul meg, nincs nyoma a tettetésnek, az eltitkolásnak, leplezésnek, mint lesz az majd felnőttkorban.
Amikor gyermekeink testbeszédét figyeljük, ne csak egyes mozdulatokat vegyünk észre, hanem azok összességét, a körülményeket, azt a közeget, ahol történik ez a reakció, mert ez nagyban meghatározza jelentését.
Folyt. köv.
Itt Jelentkezhetsz a Hogyan legyek büszke szülő? ingyenes mini sorozatra amiből megtudhatod,hogy:
-Mitől fejlődik jól a gyermeked beszéde?
-Hogyan alapozhatod meg a gazdag szókincs kialakulását?
-Melyek a legjobb beszédfejlesztő mondókák?