Nincs olyan ember szerintem, aki többé-kevésbé előre meg nem tervezné, hogyan tölti el majd szabadságát. „No persze, de itt a gyerek”- merül fel sokakban-„pedig milyen jó lenne nagyokat aludni, végre kipihenni magam!”
Ez mind összejöhet… a kicsivel együtt is! Csak szinte mindent tegyünk vele együtt, méretezzünk rá feladatokat a sajátunkéból, bízzunk meg benne, és tartalmasabbá válhat egy-egy napunk. Ezt segítheti a következő ötlet.
Miután kigondoljuk, mit kell tennünk holnap, kicsinkre is gondoljunk, tervezzünk be neki is munkát. Reggel már az új ötlettel ébreszthetjük, és percek alatt készíthetünk egy kis táblát, a Napocska-táblát!
A szabályok? Megbeszéljük teendőinket és azt, hogy a nevünk, jelünk (hisz ovis gyerekről van szó) alá annyi napocskát rajzolunk egy nap, ahány tennivalót, feladatot elvégeztünk. Természetesen a szülőre is vonatkozzanak ennek szabályai, tartsa is be! Egy óvodás már értékelni is tud, ő is felrajzolhatja a papírra vagy a hűtőszekrény mágneses táblájára a kiérdemelt, napocskákat anyának vagy apának is. Különféle szabályokat is meghatározhatunk tevékenységeinkhez, ez családi sajátosságoktól és gyerekünk eddigi nevelésétől függ.
Az a lényeg, hogy komolyan vegyük a 3-4 éves, vagy a 6-7 éves, „nagy” fiunkat, lányunkat és mi magunkat is! Mint mindennek az életben, legyen ennek is célja! Kitűzhetünk egy kirándulást, strandolást vagy esetleg barátok meghívását, összejövetel rendezést a hét végére. A közeli távlatok kitűzése, annak bekövetkezésére való várakozás is inspirálja a gyermeket, és ha a felnőtt kicsit komolyan játszik, őt is!
Próbáljátok ki, én kipróbáltam, érdemes!
Itt Jelentkezhetsz a Hogyan legyek büszke szülő? ingyenes mini sorozatra amiből megtudhatod,hogy:
-Mitől fejlődik jól a gyermeked beszéde?
-Hogyan alapozhatod meg a gazdag szókincs kialakulását?
-Melyek a legjobb beszédfejlesztő mondókák?